En düşük memur maaşını 22 bin TL’ye yükseltecek olan kanun teklifi yarın TBMM Başkanlığı’na sunulacak.

TBMM Genel Kurulu’nda, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ile AKP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi arasında tartışma çıktı. Başarır, gazeteci Merdan Yanardağ’ın tutuklanmasında rolü olduğunu öne sürdüğü Çelebi’ye, “Sen, rüzgargülü gibi dönüyorsun… Sen, seni savunan bir gazeteciye iftira atmaktan utanmadın mı?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile iş insanları Rahmi Koç ve Ali Koç’u kabul etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle partisinin genel merkezinde bir araya geldi. Toplantıda, 21 üyeden oluşan yeni Başkanlık Divanı belirlendi. Buna göre; Oktay Vural Siyasi İşler Başkanı, Ayfer Yılmaz da Genel Sekreter oldu. Prof. Kürşad Zorlu ise Parti Sözcülüğü görevine devam edecek.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bugün Meclis’te düzenlediği grup toplantısına bazı milletvekilleri katılmadı. Bunun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açıklanması beklenen ‘manifesto’ öncesi gelmesi dikkat çekti.

CHP’de ‘değişim’ tartışmalarını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğünde iktidaricindegisim.org sitesi yayınlandı. İmamoğlu’nun sosyal medya hesabından duyurulan sitede bir ‘değişim manifestosu’ da yer alıyor.

Tutuklu Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay, cezaevinde hazırladığı ilk soru önergelerini, TBMM Başkanlığı’na sundu. Atalay; İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, deprem bölgesi ile ilgili toplam 13 soru yöneltti.

İspanya hükümeti, Covid-19 salgınının ‘bittiğini’ ilan etti

Yunanistan Dışişleri Bakanı Giorgos Gerapetritis, Yunanistan’ın deniz sınırları konusunda yaşanan anlaşmazlığı çözmek için Türkiye ile müzakerelere başlamaya hazır olduğunu ifade etti.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,19 değer kaybederek günü 6.003,90 puandan tamamladı.

Previous post Bir Dakikada 3 Temmuz 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir