Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı saat 15.20’de başladı. Memur ve emeklilerin maaşlarına yılın ikinci yarısı için yapılacak zam oranı, toplantının öncelikli gündem maddesi olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada “5 Temmuz Çarşamba günü enflasyon oranlarımız netleşmiş olacaktır. Biz de bununla birlikte memur ve emeklilerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Değişim’ tartışmalarının devam ettiği CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görevlendirdi.

Cumhurbaşkanı seçiminden sonra yaptığı açıklamalarla tartışılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın CHP Genel Merkezi’ne yürüyüşü resmen başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ‘Değişim ve Adalet’ çağrısıyla CHP Genel Merkezi’ne yürümesine ilişkin, “Bilinen bir söz vardır; yollar yürümekle aşınmaz, ateş olsa cürmü kadar yer yakar. Bolu’nun dünya kadar sorunu var. Tanju Bey, yürümekle vakit harcayacağına Bolu’nun sorunlarını çözsün” dedi.

Merkez Bankası’nın kuru baskılamak için döviz satışı yapılmayacağı kararından bir süre sonra 1 milyar dolarlık satış yaptığı ortaya çıktı. Ekonomi yönetiminde üst düzey bir yetkili, bunun KKM dönüşleri nedeniyle piyasada oluşan döviz likidite ihtiyacının karşılanması için yapıldığını söyledi.

Üsküdar’da kaçak kafe yıkımı sırasında İBB görevlilerine saldırıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede İBB İmar Şube Müdürü Ramazan Gültekin’i darbeden Abdullah Şanlıer hakkında 10 yıl 9 aya kadar, diğer 5 sanık hakkında ise 8 aydan 4 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Titanik batığına dalış yaparken patlayan ve beş kişinin ölümüne yol açan Titan adlı denizaltının sahibi OceanGate şirketi tekrar bilet satışlarına başladı.

Ankara Valiliği orman yangınlarının önlenmesi amacıyla, bazı piknik ve mesire alanları dışında ormanlık alanlara girişlerin 30 Eylül’e kadar yasaklandığını duyurdu.

Twitter’a dört ülkede ofis hizmetleri için ödeme yapılmadığı iddiasıyla dava açıldı.

Previous post Bir Dakikada 2 Temmuz 2023 Gündemi
Next post Bir Dakikada 4 Temmuz 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir