Noter üzerinden tapu satışında yeni dönem resmen başlıyor. 4 Temmuz’dan itibaren konut satışı başta olmak üzere noterden tapu işlemi, satışı ve devri yapılabilecek.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Sivas Katliamı’ paylaşımı:”Kendimi her 2 Temmuz’da o otelde o kabusun içinde yeniden bulduğum, yakın tarihimizin en acı günlerinden biri olan #SivasKatliamı’nda yitirdiğimiz canlarımızı saygı, rahmet ve hüzünle anıyorum. Yüreğimizde 30 yıldır sönmeyen bu ateşi, kaldırılmayan enkazı #unutMADIMAKlımda” ifadelerini kullandı.

Madımak Oteli’nde 33 aydının katledilmesinin üzerinden 30 yıl geçti. Katliamda yaşamını yitirenler için Sivas’ta düzenlenen anmada sık sık “Sivas’ı unutma, unutturma” ve “Dün Maraş’ta bugün Sivas’ta” sloganları atıldı.

6’lı masanın ortakları, Erdoğan’ın yerel seçime 1994’te olduğu gibi “muhalefeti bölerek girme planı”na yanıt verdi. DEVA, Gelecek ve Saadet partisi kurmayları, “İttifak olmasa da işbirliği devreye girebilir. Kimi yerde aday kimi yerde parti desteklenir” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne başlatacağı yürüyüş öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yürüyüşten vazgeçmem karşılığında çeşitli siyasi vaatlerde bulunuyorlar. Ben bu yürüyüşü gerçekleştireceğim. Sayın Genel Başkan, ‘Kurultayda aday olmayacağım’ dediği takdirde, ben bu yürüyüşten vazgeçerim” dedi.

CHP’li Utku Çakırözer, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan TİP Hatay vekili Can Atalay ve Gezi tutuklularını ziyaret etti. Atalay, Çakırözer aracılığıyla “46 gündür beni burada tutarak millet iradesini gasp ediyorlar” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Fransa’da meydana gelen olaylara benzer olayların Türkiye’de yaşayan mülteciler açısından yaşanabileceği yönünde sosyal medyada yapılan paylaşımlar üzerine resen soruşturma başlatıldı.

Fransa’da polisin bir genci öldürmesiyle patlak veren protestoların beşinci gecesinde kamusal alanda 871 nokta kundaklandı, 577 araba yakıldı, 74 bina hasar gördü.

Disney Plus, Türk yapımlarını platformdan kaldırdı.

Elon Musk, sahibi olduğu Twitter’da kullancılar için gönderi okuma sınırı getirdi. Twitter’daki yeni döneme ilişkin İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Başkanı Fehmi Ünsal Özmestik, Cumhuriyet TV’ye açıklamalarda bulunarak “Şirket, haberleşme özgürlüğüne kısıtlama getirecek karar alabilir” uyarısında bulundu.

Previous post Bir Dakikada 1 Temmuz 2023 Gündemi
Next post Bir Dakikada 3 Temmuz 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir