AFAD verilerine göre Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntının derinliği 7.01 kilometre olarak kaydedildi.

Kahramanmaraş Göksun’da bu sabah meydana gelen 4 büyüklüğündeki depreme ilişkin değerlendirme bulunan Prof. Dr. Naci Görür, “Burası Çardak Fayı ile Göksun Fayının kesişme bölgesi. Küçük depremlerin yoğunlaştığı yer” ifadelerini kullandı.

CHP heyeti, gazeteci Merdan Yanardağ’ı cezaevinde ziyaret etti. Vekiller aracılığıyla yeni bir mesaj gönderen Yanardağ, “Ben AKP mahkemelerinde ilk kez yargılanmıyorum. Buraya girdiğim gibi buradan dimdik çıkacağım. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Çünkü benden suçlu çıkmaz. Hele terörist hiç çıkmaz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinden aday göstermesiyle İstanbul Milletvekili seçilen Hulki Cevizoğlu, eleştirilere yanıtını Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Erdoğan’ı karşılaştırdı. Erdoğan’ın “Atatürk gibi antiemperyalist” olduğunu iddia eden Cevizoğlu, ‘ait olduğu yerde’ olduğunu söyledi.

Sosyal medyadan Adana ile ilgili uyarılarda bulunan Prof. Dr. Ahmet Ercan, binaların kontrol edilmesi gerektiğini ve sağlam olmayanları kentsel dönüşüme sokulması gerektiğini söyledi.

Türkiye, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Romanya, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan’ın oluşturduğu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın dönem başkanlığını 6 aylığına üstlenecek.

Kayıp yakınları için 953. haftada yine Galatasaray Lisesi’nin önünde toplanan ve basın açıklaması yapmak isteyen Cumartesi Anneleri’ne polis, AYM kararını yok sayarak yine müdahalede bulundu. Cumartesi Anneleri ve hak savunucuları bir kez daha gözaltına alındı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, ülkesinin NATO üyeliğinin desteklenmesini istedi.

Fransa’nın Marsilya kentinde yaşanan şiddet olaylarında bir silah mağazası yağmalanarak av tüfekleri çalındı. Marsilya Belediye Başkanı Benoit Payan’ın talebi üzerine kente takviye polis gönderildi. Ülke genelinde gece boyu çıkan olaylarda 994 kişi gözaltına alındı.

Apple, dolar kurunun yükselmesi nedeniyle ürünlerine 4. kez zam yaparak fiyatları artırdı. iPhone modelleri ve diğer ürünlerin fiyatları da yükseldi. Ayrıca, iCloud saklama alanı servisine de yüzde 100 zam yapıldı.

Previous post Bir Dakikada 30 Haziran 2023 Gündemi
Next post Bir Dakikada 2 Temmuz 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir