Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP listelerinden Meclis’e giren sağ partiler için “39 milletvekilinin CHP’ye borcu vardır, borcuna sadık kalmalıdır! Hiçbir şey yapmasalar da teşekkür etmelidirler” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün hayatını kaybeden dayısı Hüseyin Gündüz’ün Pir Sultan Abdal Cemevi’ndeki cenaze törenine katıldı.

Fransa’da polisin bir genci vurmasıyla patlak veren sokak olaylarında, valiliklere ülke genelinde saat 21.00’den sonra otobüs ve tramvay seferlerini iptal etme talimatı verildi.

İİT, Kur’an-ı Kerim’in Yakılması Olayını Ele Almak İçin Olağanüstü Toplantı Düzenleyecek.

İstanbul Eminönü’nde boğaz turu düzenleyen iki firmanın çalışanları, yolcu kapma yarışına girince kavga çıktı. Taraflardan biri karşısındakine sopayla saldırırken, polis kavgaya karışanları ayırmak için havaya ateş açtı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Net ton başına alınan 4,08 dolar ücret, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 4,42 dolar olacak. Cumhurbaşkanlığı Kararı ile artık boğaz geçiş ücretleri her yıl yeniden güncellenecek. Boğazlardan sağladığımız gelir artacak” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 2024’te yapılacak yerel seçimlere her ilde kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı.

Sakarya’da girdi maliyetlerinin artması nedeniyle ekmeğe istenen zam onaylandı. Buna göre, 250 gram ekmeğin fiyatı 5 liradan 7,5 liraya yükseldi. Simit ise 6 liradan 7,5 liraya çıktı.

Antalya’nın 49 bin 383 nüfuslu Kemer ilçesi, 9 günlük bayram tatilinde günde 200 bin yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Nüfusu 4 kat artan ilçenin Kaymakamı Hüseyin Çam, “124 bin yatak kapasitesine sahip ilçemizde, yüzde 100 doluluk oranına ulaştık” dedi.

İzmir’in Menemen ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Previous post Bir Dakikada 29 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 1 Temmuz 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir