Kılıçdaroğlu’ndan ‘genel başkanlık’ sorusuna cevap: “CHP, genel başkanını kurultaylarında seçer… Adaylar çıkar ve yarışırlar… CHP, hiç kimseye altın tabak içinde Genel Başkanlığı sunmaz. Bu davranış CHP’nin geleneğinde yoktur”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösterdi. Erdoğan “Bu cürmü işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında izin verenler, bu alçaklığa göz yumanlar emellerine ulaşamayacak” dedi. Erdoğan memur maaşlarıyla ilgili düzenlemenin bayram sonrası Meclis’e sunulacağını da açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İsveç’te cami önünde Kuran yakıldığı anların görüntülerine ilişkin sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Yetkililerin “ifade özgürlüğü” adı altındaki bu nefret suçuna sessiz kalması utanç vericidir” dedi.

AKP heyeti Kurban Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezini ziyaret etti. CHP heyeti, daha sonra Demokratik Sol Parti, Vatan Partisi, Hakların Demokratik Partisi ve İYİ Parti heyetlerini ağırladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında yürüyen hukuki süreci yakından takip etmek ve gerekli girişimlerde bulunmak üzere bir milletvekili heyeti görevlendirildiğini açıkladı. Heyet; Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu’ndan oluşuyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, her Kurban Bayramı’nda, Marmara Denizi’nin kırmızı renge büründüğünü hatırlatan bir paylaşımda bulundu. İmamoğlu, artık bu görüntülerin ortadan kalktığını söyleyerek, “İSKİ olarak dev yatırımlar yaptık, yağmur suyu kanallarıyla atık su kanallarını ayırdık, arıtma tesislerine bağlantılar yaptık” ifadelerini kullandı.

Türkiye, 2023 Küresel Barış Endeksi’nde 147. sırada yer aldı. Dünya sıralamasında İran ile aynı basamakta olan Türkiye, Avrupa’da ise son sırada yer aldı.

Yunanistan’da geçen hafta yapılan seçimlerde büyük bir oy kaybına uğrayan ana muhalefet radikal sol SYRIZA partisi lideri Aleksis Çipras, bugün aldığı ani bir kararla parti liderliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Titanik’in enkazına giderken içindeki 5 kişiyle kaybolan ve yüksek basınçla içeri doğru patladığı tespit edilen Titan su altı aracının enkazı karaya çıkartıldı. Enkazın içinde insan kalıntıları olduğu belirtildi.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde sağanağın ardından sokaklar su altında kaldı, bazı işyerleri zarar gördü.
Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Previous post Bir Dakikada 28 Haziran 2023 Gündemi
Next post Bir Dakikada 30 Haziran 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir