Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), tutuklu gazeteci Merdan Yanardağ için özel heyet oluşturdu. Sarıgül’ün de olduğu heyet cezaevinde Yanardağ’ı ziyaret edecek.

Savcılık ve emniyet, Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın tutuklanması sonrası “montajlanmış video yönünde bir iddiada bulunmadığını” açıkladı. Yanardağ hem emniyette hem de savcılıkta, “Cımbızlanarak yapılan montaj video” beyanını vermiş, tam video kaydını savcılık aşamasında dosyaya sunmuştu.

İsveç polisinin, caminin önünde gösteri düzenlemek isteyen gruba protesto izni vermesinin ardından Irak asıllı Salwan Momika isimli bir kişi Kuran yaktı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kurban Bayramı’nın ilk gününde, İsveç’te yapılan Kur’an-ı Kerim’e yönelik yakma eylemini lanetledi. Fidan, bu tarz menfur eylemlere göz yummak suça ortak olmaktır dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in CHP’den istedikleri 15 milletvekiliyle ilgili sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre’den yanıt geldi. Emre, ittifakta bulunan partilerin alacak verecek ilişkisi içinde olmadıklarını belirtti ve kimseden alacaklı olmadıklarını iddia etmediklerini söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “CHP’nin lideri şu olsun, bu olsun diyenler gelsin mücadelemize katılsın. Kılıçdaroğlu’nun asla koltuğa yapışmak gibi bir duygusu yok, bunu iddialı şekilde söyleyebilirim” diye konuştu.

Kurban Bayramı tatilinde turizm hareketliliğinin yaşandığı Antalya’da sahildeki işletmelerde loca kiralayıp, deniz keyfi yaşamak isteyenler günlük 3 bin lira, aylık kiralamak isteyenler de 75 bin lira ödüyor.

Fenerbahçe’nin prensip anlaşmasına vardığı teknik tirektör İsmail Kartal, İstanbul’a gelecek.

İstanbul Esenyurt’ta çok sayıda kişi yasak olmasına rağmen kesim alanları dışında boş arsalarda kurbanlarını kesti.

Kurban Bayramı’nın ilk gününde birçok acemi kasap kurbanlık hayvan keserken kendini yaraladı. Yaralanan acemi kasaplar hastanenin yolunu tuttu.

Previous post Bir Dakikada 27 Haziran 2023 Gündemi
Next post Bir Dakikada 29 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir