DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var” diyerek, “Biz hiç kimsenin hakkını yemedik, bunun içindir ki içimiz rahat” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta açıklandığında 482 dolara denk gelen asgari ücret, dolar kurunun artmasıyla yaklaşık 45 dolar eridi. Asgari ücret doların 26’yı görmesiyle birlikte yaklaşık 437 dolar oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan “400 TL olan asgari ücret desteğimizi önümüzdeki 6 ayda 500 lira olarak uygulamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dolar kuru TL karşısında yükselmeye devam ederken gram altında yeni tarihi zirve kaydedildi. Gram altın gün içi en yüksek 1614’ü görerek zirve tazeledi.

Türkiye’nin NATO üyeliğine karşı çıktığı İsveç ile başlatılan müzakereler Temmuz ayında da devam edecek. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “İsveç ve Türkiye, 11-12 Temmuz’daki NATO zirvesinden önce Brüksel’de üst düzeyde bir toplantı yapacak” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’da isyan başlatan ve 1 günün ardından anlaşma sağlanan Wagner krizi hakkında konuştu. Lavrov, “Wagner ayaklanması Rusya’nın dostlarıyla ilişkilerini değiştiremeyecek. Wagner, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki faaliyetlerini sürdürecek.” dedi.

Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Evgeny Prigojin, “1 Temmuz itibariyle Wagner varlığına son verecek” dedi.

Katıldığı bir televizyon programında terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’a ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle Gazeteci Merdan Yanardağ gözaltına alındı.

Sağlık Bakanlığı, kızamık vakalarındaki korkutan artışa ilişkin olarak 81 il valiliğine yazı gönderdi. Bakanlık, yazıda vakaların artığına dikkati çekerek, önlemlerin artırılmasını istedi. Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu yazı gönderilmesine ilişlin, “Bakanlık nihayet vaka artışını ve önemini kabul etti” açıklamasını yaptı.

Hakkari’de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerde ve Irak’ta da hissedildi.

Previous post Bir Dakikada 24 Haziran 2023 gündemi
Next post Bir Dakikada 27 Haziran 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir