İYİ Parti 3. Olağan Kurultayı’nda tek aday olan Meral Akşener, 1151 oyun 1127’sini alarak yeniden Genel Başkan seçildi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan paralı asker uyarısı:

“SADAT konusunda Saray hükümetini defalarca uyardım. Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak; dilini, bayrağını, anayasasını değiştirmek istediklerini söyledim…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü. Erdoğan, Rusya’da yaşananların en kısa sürede suhuletle çözülmesi için Türkiye’nin üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile Rusya’daki gelişmeler üzerine telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Asiye Gülen ve imam nikahlı eşi İstanbul’da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Yapılan aramada “F” serisi 1 ABD doları, 16.716 dolar, 8 cep telefonu, 12 sim kartı, 2 dizüstü bilgisayar, çok sayıda flash bellek, DVD ve hard disk ile örgütsel dökümanlar ele geçirildi.

Rus makamları, Vladimir Putin’in Moskova’yı terk ettiği, Moskova’da caddelerin kapatıldığı, Moskova’daki cezaevinde isyan çıktığı ve Wagner grubunun hükümlüleri serbest bırakıp, isyana katılmasını sağladığı yönündeki haberleri yalanlandı.

Meral Akşener: “Bu parti seçime girsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır.”

Wagner Lideri Prigojin:

“Bir kişiyi bile öldürmedik. Tek kurşun atmadan Rostov’u aldık. Halk bizi kurtarıcıları olarak karşılıyor. Yollara anti tank mayını koymadık, Rus askeri tarafından koyulan mayınları temizledik.”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba:

“Rusya’nın kaybetmeyecek kadar güçlü olduğunu söyleyenler şimdi tekrar baksın. Sahte tarafsızlıktan ve gerilimin kontrolden çıkması korkusundan vazgeçerek…”

Özkan Uğur’un ailesinden açıklama: “Dün itibariyle hastalığıyla ilgili çok güzel haberler almaya başladık. Doktorlarının büyük gayreti ve Allah’ın izniyle tedavilerin yan etkilerinden kaynaklanan sorunlarının da yakında çözüleceğine ve yoğun bakımdan çıkacağına inancımız tamdır.”

Previous post Bir Dakikada 23 Haziran 2023 Gündemi
Next post Bir Dakikada 26 Haziran 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir