Merkez Bankası’nın 27 ay sonra ilk kez faiz artırımına giderek politika faizini yüzde 8,5’den yüzde 15’e çıkarmasının ardından döviz kuru ciddi yükselişe geçti. Dolar bugün (23 Haziran Cuma) ilk kez 25 TL eşiğini aşıp 25,73 seviyesine ulaşarak tarihi rekorunu kırdı. Euro da 27,99 TL’yi görerek bir rekora daha imza attı.

Mustafa Sarıgül’ün lideri olduğu Türkiye Değişim Partisi resmen CHP’ye katıldı. Sarıgül, “Bugün itibarıyla aldığımız kararla TDP, CHP ile bütünleşmiştir” açıklamasında bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, banka yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantının ardından açıklama yapan Erkan, “Fiyat istikrarı, finansal istikrar için çok önemli” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek “Ekonomi politikalarımız kısa vadede fiyat istikrarını ve finansal istikrarı hedeflemektedir. Merkez Bankası’nın dünkü açıklamasında belirtildiği gibi bu bir süreçtir. Kararlılıkla kademeli olarak bu süreç yönetilecektir” dedi.

İYİ Parti’den Tanju Özcan’ın ‘Mansur Yavaş ve Meral Akşener anlaştı’ iddiasına yanıt. İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışman Kürşad Zorlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Meral Akşener ve Mansur Yavaş hakkındaki iddialarına yanıt verdi. Zorlu, “Sayın Özcan’ın burada tekrarlamaya lüzum görmediğimiz söz konusu iddiaları tamamen yalandır” dedi.

‘Değişim’ tartışmalarının sürdüğü CHP’de, Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Halk TV’den gazeteci İsmail Küçükkaya’ya konuştu. Özel, “Kurultay, mutlaka yerel seçimden önce yapılmalı” dedi.

İstanbul Anadolu Savcılığı, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda hakim, savcı ve personelin çocukları ve gençler için Kuran kursu açılacağını duyurdu.

Muğla’nın Marmaris ve Adana’nın Çukurova ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Her iki bölgede de ekiplerin müdahalesi sürüyor.

Almanya’da, nitelikli iş gücü çekmek için sığınmacılar ve göçmenlerin ülkede iş bulmasını kolaylaştırmayı hedefleyen yeni göç yasasına ilişkin tasarı kabul edildi.

Previous post Bir Dakikada 22 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 24 Haziran 2023 gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir