Ankara’ya gelen 81 CHP il başkanı, dün Kılıçdaroğlu’yla bir araya geldi. Toplantının ardından bugün yapılan ortak açıklamada “Değişim, albenisi olan sihirli bir sözcüktür. Ancak kalıcı bir değişimi, dönüşümü sağlayacak olan kişilerden ziyade fikirler ve ilkelerdir” denilidi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinin tekrarlanmasının yol dönümünde “İstanbul’a Hizmette 4. Yıl” sunumunu gerçekleştirdi. Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısındaki konuşmasının ise beklentisini karşılamadığını belirtti.

CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kesin ihraç talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) bugün ilk kez Hafize Gaye Erkan başkanlığında toplandı. 18 Mart 2021’den bu yana ilk kez faizde artışa gitti. Politika faizini yüzde 15’e çıkardı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından Merkez’in faiz artışına yönelik açıklama yaptı. Şimşek “Paramızın istikrarlı ve güvenli olması, dolarizasyon belasından kurtulmak için en etkili çözümdür” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı: İşte borsa, Euro ve dolarda son durum. Dolar/TL 2,45 artışla 24,09 TL’de bulunuyor, Euro ise Türk Lirası karşısında 26.60 seviyesini geçti. Haftaya 1460 liradan başlayan gram altın dolar kurunun 24 liranın üzerine çıkmasıyla tarihi rekorunu tazeleyerek 1504 TL oldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yardımcıları dün gece yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesiyle değişti. Değişiklikle birlikte, eski bakan Süleyman Soylu’nun sağ kolu olarak bilinen İsmail Çataklı da, bakan yardımcılığı görevinden alındı.

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa yeniden Mehmet Büyükekşi seçildi.

Manisa’da, Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) bir fabrikada çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir’de son dönemde yaşanan depremlerin 2 bin yıldır kırılmadığı belirlenen Tuzla Fayı ile ilişkili olduğunu belirterek, bu fayın yakın gelecekte kırılma olasılığının bulunduğunu söyledi.

Previous post Bir Dakikada 21 Haziran 2023 Gündemi
Next post Bir Dakikada 23 Haziran 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir