AKP Grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “En düşük memur maaşı net 22 bin olacak. Maliye Bakanlığımız ile çalışıyoruz. Hedefimiz torba yasa ile paydaşlarımızı memnun edecek bir düzenleme yapmak” dedi.

CHP’nin ‘kaçak eğitim merkezlerinin araştırılması’ önerisi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin ardından ilk kez partisinin grup toplantısında konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu’nu “6’lı değil gerekirse 16’lı masa kuracağım” sözleri üzerinden hedef alan Erdoğan, “Masadaki ortakları çoğaltmak netice vermez. Bu millet irade, eser, hizmet ister” dedi.

Muhalefeti de hedef gösteren Erdoğan, “Uçkuru kaptırmışsınız uçkuru! Küresel güç odaklarından aferin alabilmek adına toplumun bekasını tehdit eden LGBT belasını meşrulaştırmaya çalıştınız” diye konuştu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ katıldığı bir programda Suriye’ye bir gezi düzenleyeceğini açıklamıştı. Cumhuriyet TV’de konuşan Özdağ, bunun resmi bir gezi olmayacağını ifade etti. Özdağ, ülkede gözlem yapacaklarını ve daha sonra yurda dönüp izlenimlerini halka aktaracaklarını söyledi.

Seçimlerin ardından İYİ Parti’de bir bildiri yayımlayarak talepleri karşılanmaması halinde yeni lider istediklerini duyuran Ortak Akıl Platformu, hafta sonu yapılacak parti kongresinde aday çıkarmama kararı aldı.

Tutuklu vekil Can Atalay TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na seçildi!

Açıklanan yeni kabineyle beraber ekonominin başına geçen Mehmet Şimşek’in ekibi oluşturulmaya başlandı. Buna göre AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şimşek’in 4 yardımcısına onay verdiği belirtiliyor.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ve Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, Adalet Partisi Genel Merkezi’nde bir araya gelerek partilerini tek çatı altında birleştirme kararı aldı.

Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyonu yüzde 2 hedefine indirme sürecinde katedilmesi gereken uzun bir yol olduğunu belirterek, faiz oranlarının yıl sonuna kadar biraz daha yükseltilmesinin uygun olacağının düşünüldüğünü ifade etti.

Previous post Bir Dakikada 20 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 22 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir