Faik Öztrak’tan üstü kapalı ‘Ekrem İmamoğlu’ mesajı: ‘Kurultaya kadar belediye başkanları kendi işlerine yoğunlaşacak’

AKP’de Efkan Ala Genel Başkanvekili, Zafer Sırakaya Dış İlişkiler Başkanı, Mehmet Ali Zengin ise İnsan Hakları Başkanı oldu.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye’yi, seçimleri, seçim sonuçlarını, yerel seçimleri değerlendirdik” dedi.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun seçim gezisi sırasında kalp işareti yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınarak darbedilen 23 yaşındaki İsmail İshak Arslan, suç duyurusunda bulundu.

Eski bakan Müslüm Doğan’ın genel af ilan edileceği iddiasını AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu doğruladı. Ensarioğlu “Genel af değil ancak bir af çalışması var, bir af gelebilir” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından asgari ücretle ilgili, “Asgari ücret toplantısından sonra 3. kez toplanacağız dediler. O toplantıdan çıkacak karara göre tarih de ortaya çıkacaktır. Cumhurbaşkanımızın önüne geldiğinde açıklanacaktır” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Kiraya yüzde 25 zam sınırının uzaması için çalışıyoruz, 1 Temmuz’a yetişir” açıklamasında bulundu.

Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) A.Ş.’nin roket ve patlayıcı madde fabrikasındaki patlamaya ilişkin bilirkişi raporunda ölen işçilerden Mehmet Kutlu ile İbrahim Özdemir “asli kusurlu” bulundu.

Türkiye Komünist Partisi, Merkez Bankası önünde eylem düzenledi. Polisin müdahale ettiği eylemde 20 TKP üyesi gözaltına alındı.

Washington yönetimi, savaşın başında Rusya’nın ‘en ciddi kırmızı çizgimiz’ olarak tanımladığı ‘ATACMS’ füzelerinin Ukrayna’ya verilip verilmeyeceğini tartışıyor. Bu uzun menzilli füzelerin sağlanması halinde Ukrayna, Rus kentlerini vurabilecek.

Previous post Bir Dakikada 18 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 20 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir