CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Babalar Günü’nde Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Hatay Defneli Keremoğlu ve Antakyalı Uçar ailelerini ziyaret etti.

İletişim Başkanlığı’nın, bütçesinin yüzde 72’sini yılın henüz ilk beş ayında tükettiği ortaya çıktı. Başkanlığın, seçimlerin düzenlendiği mayıs ayında 521.4 milyon TL’lik harcama ile bir rekora imza attığı öğrenildi.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel ‘Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, Özel’ 3’lü görüşmesine ilişkin “üç kişinin bulunduğu bir müzakere ortamı, masa gibi bir şey olmaz. Çok daha samimi bir ortamda gelişir ihtiyaç olursa” ifadelerini kullandı.

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, seçim sürecinde provokatif paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle türkücü Hüseyin Turan’ı festival programından çıkardı. Aktaş, sosyal medya hesabından, “Milli İradeye saygı gösteren sanatçılarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyeleri, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun yarın yapılacak ikinci toplantısı öncesi bir araya gelerek Kocaeli’de eylem yaptı. En az 34 bin 838 TL olmalıdır

Abdüllatif Şener’den eleştirilere yanıt: Halay çektiği videoyu paylaştı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde gazeteci Sinan Aygül’ün darbedilmesiyle ilgili gözaltına alınan polis memuru ile Tatvan Belediyesi çalışanı tutuklandı.

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) oturumları temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları, ÖSYM’nin internet sitesinde erişime açıldı.

İzmir Tabip Odası Sekreteri Yüce Ayhan, kızamık vakalarındaki artışa ilişkin yaptığı açıklamada “Kızamık vakalarında artış olmasının iki nedeni olabilir. Bunlardan ilki düzensiz göçmenler, sığınmacılar… Bu insanların ülkeye girdiği andan itibaren bir kontrol noktasında sağlık taramasından geçmesi, gerekiyorsa tedavi edilmesi lazım” dedi.

Previous post Bir Dakikada 17 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 19 Haziran 2023 Dündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir