Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan AKP’li Mehmet Özhaseki’den İstanbul depremine ilişkin olarak, “Kimseyi tedirgin etmek istemeyiz ama vakit daraldı” açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada muhalefeti hedef aldı. Erdoğan’ın konuşması ihracatçıların alkışlarıyla sık sık kesildi.

YSK Başkanı Ahmet Yener, “Türkiye’de seçim sistemi yıllardır oturmuş bir şekilde ve düzenli bir şekilde işlemektedir. Seçimde oyların yanlış sayılması ya da ‘A’ partisinden ‘B’ partisine aktarılması hususu prosedür gereği mümkün değildir” dedi. Yener ayrıca “Türkiye nihayetinde elektronik oylama sistemine geçecektir” dedi.

Seçim döneminin geride kalmasının ardından Meclis’in 28’inci yasama dönemi de geçen haftalarda düzenlenen törenlerle başladı. Meclis’in yeni döneminde ilk kanun tekliflerini CHP ve İYİ Parti milletvekilleri hazırladı.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, beklenen Marmara depremi öncesi binalardaki risk durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gökçe, “Söz konusu riskli binaların %30’nun yapım yılı 2000 ve sonrası. 99 depremi sonrası değişen yönetmeliklere göre yapılmış olmalarına karşın sorunlu görünüyorlar!” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nden sonra ilk kez il başkanlarıyla bir araya geldi.

Türk Lirası dolar karşısında 15 haftadır değer kaybediyor. Bu durum, Türk Lirası’nda uzun yıllar sonra en uzun haftalık kayıp serisi olarak kayıtlara geçti. TL’deki bu düşüşün 28 Mayıs’ta AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi sonrasında hızlandığına işaret edildi.

Emekli maaş ve ikramiye ödemeleri bugün başlıyor.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde etkili olan sağanak hayatı felç etti. İlçeyi esir alan yağış nedeniyle sokaklar ve caddeler göle döndü.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Yeni yüzyılda 100 il” çağrısı sonrası birçok ilçeyi heyecan sardı. Bu kapsamda il olmayı bekleyen Mersin’in Tarsus ilçesinde harekete geçildi. İlçe girişine “Tarsus il oluyor”, “İlimize hoş geldiniz” tabelası asıldı.

Previous post Bir Dakikada 16 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 18 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir