Yaklaşık 3.5 milyon adayın gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda kontenjanlar netleşti. Depremzede öğrenciler için ek kontenjan tanınırken, devlet, vakıf ve açıköğretim üniversitelerinde toplam kontenjanın 1 milyon 61 bin olduğu belirtildi

Erdoğan’dan Tanju Özcan’a ‘heykel’ cevabı. Özcan’ın mektubuna Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla cevap geldi. Cevap mektubunda Erdoğan, Bolu’ya yapılması planlanan heykeline onay vermedi.

Saray’dan ‘e-Devlet verilerinin çalınması’na ilişkin ilk açıklama. Yurttaşların TC kimlik numaraları, telefon, adres ve tapu bilgileri bir internet sitesinde yayımlanırken, Saray’dan günler sonra, ‘Mümkün değil’ açıklaması geldi.

14 Mayıs seçimlerinde Klıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklamasının ardından,CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’den, Abdüllatif Şener’e sert tepki: ‘Bu bir ihanet olarak değerlendirilebilir” dedi.

Restore edilen Vaniköy Camisi’nin açılışında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘5’li çete’ bileşenlerinden Kalyon’u öve öve bitiremedi. Öte yandan CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni de hedef alan Erdoğan, “İstanbul’un birkaç senedir yerel hizmetler noktasında tekrar Fetret Devri’ne girdiğine şahit oluyoruz” iddiasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bazı büyükelçilere yeni görevlerini tebliğ ederken, Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği görevi Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Tanju Bilgiç’e verildi. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz Cezayir Büyükelçisi olarak atandı ve diğer büyükelçiliklere de atamalar yapıldı.

Soylu’nun ardından İçişleri’nde çarpıcı gelişmeler: Bahçeli polis şeflerinin görüşme isteğini reddetti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bankalar Birliği ile toplantısının çıkışında yaptığı açıklamada, “Refah artışını sağlayacak modelle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Akdeniz’de 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda yapılacak başkanlık seçiminde Mehmet Büyükekşi, tek aday olarak seçime girecek.

Previous post Bir Dakikada 15 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 17 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir