Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara’da bir araya gelen İmamoğlu İstanbula geldi. İstanbul Havalimanı’nda basın mensuplarının görüşmeleri hakkında sorularına cevap veren İmamoğlu “Genel Başkanımızla her zaman görüşüyoruz zaten. Güzel olacak her şey” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin yeni dönem dış politikası ve ekonomi politikalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı faiz politikalarında ciddi bir değişime mi gidiyor” sorularının sorulduğunu belirten Erdoğan, “Ben burada aynıyım” dedi. Ayrıca Erdoğan, asgari ücret için ise “İşçimiz bu noktada rahat olsun, huzurlu olsun” mesajı verdi.

Cumhurbaşkanının üçüncü adaylığına karşı çıkan yargıç Çakmak için HSK harekete geçti. HSK, anayasayı korumakla görevli yargıç Ahmet Çakmak hakkında “adaylık” soruşturması başlattı. Çakmak’ın avukatı Karadağ, “hâkime baskı” tepkisini gösterdi.

TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu, eski milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarını Cumhurbaşkanlığına iade etti.

Erkan Baş’tan ‘Can Atalay’ tepkisi: Seçilmiş bir milletvekili Anayasa’ya rağmen cezaevinde tutuluyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (ASKİ) Erdoğan Öztürk’ü görevden aldı.

TBMM Başkanvekilliğine AKP Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Yeşil Sol Parti (HDP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan seçildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye-İsveç-Finlandiya-NATO dörtlüsünün bir araya geldiği Daimi Ortak Mekanizması toplantısına ilişkin “Türki̇ye, İsveç, Fi̇nlandi̇ya ve Nato; İsveç’in NATO’ya dahil olabilmesi için atılabi̇lecek somut adımlar üzeri̇nde çalışmaya devam etme konusunda anlaştı” açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kızamık salgını riskine karşı uyardı: ‘Covid’e benzemez, on kişiden dokuzuna bulaşır’

İzmir ve çevresinde saat 13.59’da gerçekleşen bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 3.0 olarak açıkladı.

Previous post Bir Dakikada 13 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 15 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir