“Kılıçdaroğlu’ndan seçim sonrası ilk toplantı: Kaptan olarak gemiyi limana götüreceğim” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ayrıca “Değişimin önünü mutlaka açacağım” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın ihbarı üzerine hakkında açılan yeni dava kapsamında, 15 Haziran’da hakim karşısına çıkacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yarın Ankara’ya gidiyor. İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak, Bolu’ya dikmeyi planladığı heykel için muvafakat talep etti.

Partisinin yeni yasama dönemi ilk grup toplantısında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli 100 maddelik anayasa teklifinin müzakere için hazır olduğunu belirterek, “Yeni yüzyılda 100 il 1000 ilçeden müteşekkil idare yapısıyla, gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Şu anda da yine asgari ücretin 15 bin lira seviyesinde olması gerektiğini ifade ediyoruz. Tabii işverenlere de devletin ayrıca destek olması lazım” dedi.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür Antalya’da katıldığı bir panelde kentin yapılaşmasına yönelik uyarılarda bulundu. Uyarılarını sosyal medya üzerinden aktaran Görür “Antalya’nın dağ bölgesinde zemin çok sağlam. Kentin oturduğu ova bölgesinde ise durum farklı” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet TV’ye konuşan ekonomist Güldem Atabay, sonbahar aylarını işaret ederek “26’lar 27’ler seviyesini görürüz, bu sene içinde 30’u görmek de mümkün” dedi.

İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson, Türkiye, Finlandiya, İsveç ve NATO heyetlerinin yer alacağı, üçlü mutabakat uyarınca tesis edilen Daimi Ortak Mekanizma’nın dördüncü toplantısında “üçlü mutabakatın uygulanmasına odaklanılacağını” söyledi.

İngiltere Premier Ligi’nin köklü kulübü Manchester United el değiştirmeye hazırlanıyor. Katarlı iş insanı Şeyh Jassim bin Hamad Al Thani, kulübü 6 milyar Euro karşılığında devralacak.

Previous post Bir Dakikada 11 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 14 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir