Ekrem İmamoğlu adaylık konusunda “Benim aday olduğum tek şey var… Ülkemizde, aynı İstanbul’da olduğu gibi büyük bir değişim” açıklamasında bulundu.

CHP’den akaryakıt zamlarına tepki: ‘Petrolün fiyatı yüzde 12 düştü, benzin yüzde 21 oranında zamlandı’

Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü yazısında, Merkez Bankası Başkanlığı’na getirilen Hafize Gaye Erkan’ın Boğaziçi Üniversitesi mezunu olmasının yandaş medya tarafından öne çıkarıldığını ifade etti. Altaylı, “Bu iktidar döneminde Boğaziçi Üniversitesi hızla yok ediliyor” ifadelerini kullandı.

DEVA’nın Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, yapay zeka ile hazırladığı soru önergesini hafta başında TBMM’ye sunacağını açıkladı.

Meteoroloji’nin art arda uyarıları sonrası başkent Ankara’da sağanak yağış etkili olurken, metroyu su bastı, yolcular ise tahliye edildi.

AFAD’dan edinilen bilgiye göre, Adana’nın Saimbeyli ilçesinde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

THY uçağı 11 yaşındaki engelli bir çocuğun fenalaşması üzerine acil iniş yaptı: Fenalaşan çocuk uçakta bulunan bir doktorun yaptığı tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’ya yönelik karşı saldırı başlattıklarını doğruladı

Yunan makamlarının, düzensiz göçmenlerin ülkeye yasa dışı geçişlerini engellemek için Türkiye sınırı yakınlarındaki Yeni Bosna köyüne geçici metal çit kurma kararı aldığı bildirildi.

İki hukuk firması, Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin kurduğu ve mRNA bazlı Covid-19 aşısının kalıcı sağlık sorunlarına sebep olduğu iddiası ile BionTech’e tazminat davası açtı.

Previous post Bir Dakikada 10 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 13 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir