85 milyon yurttaşın tüm bilgilerinin barındığı e-Devlet’te verilerin çalındığı ortaya çıktı. 85 milyon vatandaşın, TC, telefon, adres ve tapu bilgileri bir internet sitesinde yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, anayasa tartışmalarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Uçum, “Bu anayasayla yaşamak ülkemize yakışan bir hal değildir” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı görevine atanan Hafize Gaye Erkan, düzenlenen devir teslim töreni ile görevini Şahap Kavcıoğlu’ndan devraldı.

Merkez’in yeni başkanı Hafize Gaye Erkan hakkında skandal iddia: ABD’de toplu dava açıldı! İddiaya göre Erkan hakkında, ABD’de yöneticisi First Republic Bank’ın müşterileri tarafından “bankacılık yasalarını ihlal etmek” ve “yanlış ve yanıltıcı beyanlar vermek” suçlamasıyla toplu dava açıldı.

Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid El-Meşri ile görüşen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın, Libya’da temel önceliğin kalıcı barış ve istikrarın tesisi olduğunu vurguladığı kaydedildi.

Rusya Lideri Putin, Rusya’nın Temmuz’da Belarus’a taktik nükleer silahlar konuşlandıracağını duyurdu.

Avusturalyalı bilim insanları, Covid-19 virüsünün beyin dokusuna adaptasyonla kronik sinir sistemi hastalıklarıyla sonuçlanacak nörobiyolojik belirtilere sebep olduğunu kanıtladı.

Yoksulluk sınırının altında çalışan milyonlarca asgari ücretli için kritik gün belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını görüşmek üzere 13 Haziran’da toplanacak.

Türkiye’den Schengen vizesi için yapılan başvurulara ret oranı günden güne artarken; gazeteci Fatih Altaylı, vize krizine dair üst düzey bir diplomat ile aralarında geçen diyaloğu anlattı. Altaylı’nın aktardığına göre diplomat, “Vize sorunu yaşayan Türk vatandaşları bunun nedenini bize değil, Türk hükümetine sormalı” dedi.

Dolar/TL, bugün sabahın erken saatlerinde 23.56, Euro/TL ise 25.73 seviyelerini görerek tarihi rekorlarını kırdı.

Previous post Bir Dakikada 8 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 10 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir