Yeni kabinenin ilk toplantısı sona erdi: Erdoğan’dan kritik açıklamalar

Dolar/TL kuru rekordan rekora koşarken, Erdoğan ekonomiyi övdü, enflasyonu tek haneye indirme sözü verdi.

“Yeni kabinenin işinin zor olduğunu biliyoruz” diyen Erdoğan, LGBTİ+’ları hedef alarak Anayasa değişikliği teklifini yeniden Meclis’e sunacaklarını söyledi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun çalışmalara başladığını belirten Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığını bildirdi. Erdoğan ayrıca, bayram ikramiyesinin de bayramdan önce yatacağını vurguladı.

CHP’li Faik Öztrak’tan ‘Kılıçdaroğlu istifa etmeyi düşünüyor mu’ sorusuna yanıt: ‘Bizi başka partilerle karıştırmayın…’

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP’nin Meclis Başkanı adayının Ankara Milletvekili Tekin Bingöl olduğunu duyurdu.

Elazığ İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Osman Dilek, Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde İl Genel Meclisi üyelerine haber verilmeden AKP’li Meclis üyelerinin kararıyla bazı merkez ve ilçe köy muhtarlarına 5’er bin lira para verildiğini öne sürdü.

MHP’nin yeni Meclis başkanlık divanı üyelikleri ile grup yönetimi belirlendi. Buna göre, Meclis Başkanvekilliği görevine İstanbul Milletvekili Celal Adan getirildi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan ilk paylaşım: Köklü geleneğe sahip Hariciye Teşkilatımızla milli dış politika vizyonumuzu daha da geliştireceğiz

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezi (DİSK-AR), gıda enflasyonunun ortalama yüzde 52,5 olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Aydın’ın deprem bölgesinde bulunduğunu ve zeminin çok dayanıksız olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Aydın’da yaşanabilecek olan depremlerin 7 büyüklüğünde olmasını bekliyoruz” dedi

Previous post Bir Dakikada 5 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 7 Haziran 2023 Gündemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir