Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni Merkez Bankası Başkanı olması beklenen Hafize Gaye Erkan ile bir görüşme gerçekleştirdi. (Detaylar sayfa 3’de)

Maliye Bakanı Şimşek’in yeni Merkez Bankası Başkanı adayının Hafize Gaye Erkan olduğu, Erkan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edileceği ve atanması halinde Merkez Bankası tarihindeki ilk kadın başkan olacağı öğrenildi.

Kemal Kılıçdaroğlu: “Seçilmiş milletvekilini hukuksuzca, hakkında karar olmadan hapiste tutmak, sadece onu değil ona oy veren insanları da tutuklamaktır. Erdoğan ve onun ağzına bakıp adaletli karar almaktan korkan adaletsiz hukukçular, sizden bunun hesabını soracağım. Bu topluma daha fazla zarar vermeyin, adaletteki erozyonu durdurun. Can Atalay’ı derhal serbest bırakın.”

Tanju Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı: İyi bir insansınız ancak iyi bir lider olamadınız. Başta evladım dediğiniz İmamoğlu dahil başarılı bir ekilde genel başkanlık yapabilecek insanların önünü kesmeyiniz…

Cumhuriyet’in haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kardeşine devrettiği iddia edilen Medipol Hastanesi’ne, seçimlerden hemen önce nisan ayında toplam 4 milyar 884 milyon lira teşvik sağlandığı öğrenildi.

TÜİK’e göre mayısta tüketici enflasyonu aylık yüzde 0,04, yıllık yüzde 39,59 oldu. ENAG iki farklı veriye göre enflasyon rakamlarını açıkladı. Aylık tüketici enflasyonu yüzde 7,35, yıllık enflasyon ise yüzde 109,01 olarak gerçekleşti.

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından dış piyasalarda işlemlerin başlamasıyla dolar 21 TL’yi aştı.

Türkiye, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlen Taekwondo Dünya Şampiyonasında, 3 Altın ve 3 Bronz madalya alarak tarihinde ilk defa Taekwondo Dünya Şampiyonu oldu.

PMI, tüm sigaralara 5 TL zam yaptı. Parliament 42 TL, Marlboro 41 TL, Muratti 39 TL, Lark 38 TL oldu.

ABD’li bilim insanları, uzayda topladıkları güneş enerjisini dünyaya ışınlamayı başardı.

Previous post Bir Dakikada 4 Haziran 2023 Gündemi.
Next post Bir Dakikada 6 Haziran 2023 Gündemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir